Kamery IP
Kamery IP
 
Kamera IP (nazywane również kamerami sieciowymi) to kamera CCTV, w której transmisja obrazu, dźwięku oraz sterowanie odbywa się po sieci komputerowej Fast Ethernet. Kamery IP posiadają wbudowany prosty system operacyjny, przez co do ich działania nie jest potrzebny wideo-rejestrator. Jednak w większości przypadków podłącza się je do sieciowego wideo-rejestratora (NVR), który archiwizuje obraz.

Kamery sieciowe umożliwiają podgląd obiektu (mieszkania, firmy) za pomocą komputera podłączonego do Internetu lub telefonu znajdującego się w zasięgu sieci 3G.

 AXIS 211AXIS 209AXIS Q6032-E

                        AXIS 211W                                     AXIS 209MFD-R                                 AXIS Q6032-E

 

 

Możliwości

Audio – więkość kamer wyposażona jest w mikrofon, dzięki czemu poza podglądem wizyjnym możliwy jest podsłuch pomieszczenia.

Wyjście/Wejście przekaźnikowe – kamery IP zazwyczaj posiadają wyjście i wejście przekaźnikowe,  gdy kamera wykryje ruch, może aktywować wyjście przekaźnikowe i w tym momencie włączyć np. światło. Wejście przekaźnikowe działa odwrotnie, w przypadku gdy do wejścia zostanie dostarczony impuls (np. od czujki ruchu PIR), kamera może np. wysłać e-maila ze zdjęciem lub ustawić się na wybrany preset (kamery obrotowe PTZ).

Łacze bezprzewodowe – istnieją modele kamer IP wyposażone są interfejs bezprzewodowy umożliwiający podłączenie kamery do sieci Wi-Fi.

 

Kamerę charakteryzuje:

• zintegrowany system wykrywania ruchu i nagrywania obrazu;
• system przesyłania zdarzeń na adres e-mail;
• obsługa wielu zalogowanych użytkowników w tym samym czasie - do 100 użytkowników;
• wysyłanie obrazów na zewnętrzny serwer FTP - możliwość oglądania obrazu na żywo z innych  stron WWW;
• znakomita kompresja obrazu video, umożliwiająca zapis na dysku obrazu video o długości   jednego miesiąca!;
• prosta instalacja;
• wydajność do 30 klatek na sekundę;
• rozdzielczość: 5Mpx (2592x1944), 3Mpx (1920x1200), 2Mpx (1600x1200), 1.3Mpx (1280x1024), 640x480, 320x240, 160x120;
• obsługiwane protokoły: TCP/IP, UDP, PING, ARP,   FTP, TFTP i HTTP;
• zasilanie prądem stałym 12V, również obsługuje standard PoE;

 

Kamery megapixelowe

Kamery megapixelowe (wysokiej rozdzielczości) są coraz powszechniej wykorzystywane są w zaawansowanych systemach telewizji przemysłowej. Różnica pomiędzy kamerami megapixelowymi a tradycyjnymi kamerami analogowymi jest ogromna, szczególnie jeśli chodzi o rozdzielczość obrazu. Nowoczesne kamery megapixelowe posiadają obecnie rozdzielczość dochodzącą nawet do 5Mpx, tymczasem najlepsze kamery analogowe rejestrują obraz w rozdzielczości nie większej niż PAL (504x570) lub NTSC (504x540). Duża rozdzielczość kamer megapixelowych pozwala monitorować bardzo duże obszary oraz daje operatorowi możliwość powiększenia dowolnego fragmentu obrazu.
 

Doskonała jakość obrazu jest główną zaleta i tym samym stanowi o konkurencyjności wobec powszechnie stosowanych analogowych kamer CCTV.

 
Obraz z kamer IP - 2Mpx

 

 

 

Obraz z kamery IP - 3Mpx  

 

 

Obraz z kamer IP - 5Mpx  

   

Zobacz widok z kamery IP

 ...................................................................................................................................................................

 

Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z nami:


skype:  
monitoring.slask.pl

 

Imię i nazwisko *
E-mail *
Telefon *