Zdalny dostęp

Zdalny dostęp 

VDRC to cała rodzina profesjonalnych programów kliencki przeznaczona do zdalnej komunikacji oraz zarządzania wszystkimi systemami cyfrowej rejestracji obrazu z oferty AlnetSystems. Tak więc bez większego problemu możemy się połączyć z VDRS-PC Based DVR jak i NetStation- IP Video Surveillance Software.

VDRC istnieje w dwóch wersjach jednej przeznaczonej dla PC pracującego pod systemem operacyjnym WindowsOS oraz drugiej przeznaczonej dla całej rodziny urządzeń mobilnych pracujących pod systemem operacyjnym SymbianOS, WindowsMobile czy SmartPhone.


Wersja VDRC przeznaczona dla PC to niezwykle rozbudowane narzędzie pozwalające na zdalne zarządzanie oraz monitoring nawet najbardziej rozległych instalacji CCTV. System może wyświetlać na jednym ekranie maksymalnie do 64 kamer i biorąc pod uwagę że na jednej stacji PC można uruchomi praktycznie każdą ilość programów VDRC jesteśmy w stanie stworzyć w prosty sposób niezwykle rozbudowaną stacje monitoringu. Oprogramowanie zapewnia zdalny dostęp do praktycznie wszystkich niezbędnych funkcji oferowanych przez serwery VDRS i NetStation.

VDRC Mobile to wersja oprogramowania przeznaczona dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe czy PDA. VDRS mobile to najbardziej rozbudowana aplikacja na tego typu urządzenia na rynku. Dzięki efektywnemu systemowi transmisji obrazu pomiędzy serwerami VDRS/NetStation jest to rozwiązanie oferujące nawiesza szybkość oraz jakość obrazu przy niewielkiej ilości danych. Sprawdza się to przy wolnych połączeniach bezprzewodowych takich jak np. GPRS.

 

...................................................................................................................................................................

 

 VDRC PC

Oprogramowanie klienckie VDRC przeznaczone dla systemu operacyjnego WindowsOS to niezwykle rozbudowane i wszechstronne narzędzie przeznaczone do zdalnego nadzoru video. Do każdego serwera VDRS/NetStation można przyłączyć nieograniczoną liczbę zdalnych klientów co ułatwia monitorowanie obiektów z wielu różnych lokalizacji.

 

Elastycznie konfigurowalny lay-out pozwala na dowolne tworzenie zestawu kamer które są aktualnie wyświetlane. Każdy z programów klienckich VDRC jest w stanie za jednym razem wyświetlać do 64 kamer przy czym każda kamera może pochodzić z innego obiektu.

 

Rejestracja obrazu może odbywać się również po stronie oprogramowania klienckiego VDRC co skutecznie zabezpiecza archiwum przed zniszczeniem. Zaawansowane menu plików archiwalnych pozwala na dowolne przeglądanie zapisanego obrazu z jednej lub dowolnej grupy kamer. Inteligentne opcje wyszukiwania ruchu połączone z graficzną „liniii czasu” niezwykle skutecznie pomagają w szybkiej analizie zdarzeń.

 
Każde oprogramowanie VDRC jest w stanie zdalnie obsługiwać do 64kamer typu PTZ, sterowanie może się odbywać za pomocą klawiatury, specjalnego panela graficznego, joysticka czy wskaźnika myszy. Pełna obsługa presetów, patrolowania oraz innych funkcji pozwala na pełne wykorzystanie wszystkich możliwości oferowanych przez kamery PTZ.
 

Wielopoziomowa e-mapa ułatwia operatorowi lokalizacje kamer, mikrofonów oraz wejść/wyjść w monitorowanym obiekcie. Stała kontrola połączeń ze wszystkimi aktywnymi zdalnymi serwerami daje operatorowi pewność, że ma system pod kontrolą.

Oprogramowanie klienckie dla komputerów PC jest całkowice darmowe. 

...................................................................................................................................................................

 

VDRC Mobile 

Oprogramowanie VDRC Mobile firmy Alnet Systems przeznaczone dla telefonów komórkowych oraz PDA jest chwili obecnej jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tego typu na rynku. VDRC Mobile pozwala na zdalny dostęp do serwerów VDRS oraz NetStation praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Oprogramowanie jest dostępne w wersjach na wszystkie urządzenia mobilne  wyposażone w system operacyjny SymbianOS oraz Windows Mobile.
Dzięki nowatorskim rozwiązaniom w zakresie kompresji obrazu VDRC Mobile jest doskonałym rozwiązaniem dla zdalnego monitoringu poprzez sieci o niskim transferze danych np. GSM/GPRS. Pomimo niewielkiego pasma jakie jest oferowane przez operatorów telefonii komórkowych obraz na VDRC Mobile jest płynny i bardzo wysokiej jakości.

System pozwala podglądać „na żywo” obraz ze wszystkich kamer zainstalowanych po tronie serwera VDRS czy NetStation. Rozbudowane menu plików archiwalnych umożliwia zybkie i precyzyjne przeglżdanie zapisów archiwalnych zarejestrowanych na dalnym serwerze. Przejrzysty panel do sterowania głowicami PTZ oraz menu z obsługą ejść /wyjść cyfrowych dopełniają funkcjonalność systemu.  Oprogramowanie VDRC Mobile zainstalowane na PDA z transmisją bezprzewodową (WI-FI) adaje się doskonale do wykorzystania przez ochroną podczas patrolowania rozległych bszarów. Teraz nie ma potrzeby stałego kontaktu pomiędzy patrolem a control oom, obraz z kamer jest zawsze dostępny natychmiast i wszędzie na PDA.


Takie rozwiązania zwiększają skuteczność ochrony obiektu i w wielu przypadkach ozwalają na redukcję personelu. VDRC Mobile dzięki wysokiej jakości obrazu raz rozbudowanej funkcjonalności sprawia, że systemy zdalnego monitoringu VDRS/NetStation stajł się bardziej elastyczne i prostsze w eksploatacji.

W oprogramowaniu VDRC Mobile przeznaczonym dla telefonów Nokia Communicator zastosowano unikalne rozwiązanie dynamicznego okna co umożliwia obserwację tylko wybranego fragmentu obrazu kamery. Pozwala to na wyeliminowanie problemu nietypowego rozmiaru wyświetlacza, który jest stosunkowo mało wygodny przy monitoringu wizyjnym. Obserwowany obszar można w łatwy sposób przesuwać bez jakichkolwiek przerw w transmisji.

Oprogramowanie VDRC Mobile jest dost?pne za darmo i wspó?pracuje z systemami VDRS oraz NetStation firmy Anet Systems.

...................................................................................................................................................................

 

Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z nami:


skype:  
monitoring.slask.pl

 

Imię i nazwisko *
E-mail *
Telefon *