Mobilne systemy monitoringu

System mobilny

Zastosowania:

  • środki masowego transportu ( autobusy, tramwaje, metro )
  • autobusy szkolne
  • karetki pogotowia
  • wozy policyjne
  • bankowozy
  • taksówki 

 

VDRS MOBILE jest to cyfrowy rejestrator obrazu w postaci przemysłowego komputera PC zawierającego zainstalowany system operacyjny Windows XP wraz z oprogramowaniem VDRS PRO OEM przeznaczony do zastosowań mobilnych.

System może współpracować maksymalnie z ośmioma kamerami przy częstotliwości przetwarzania 50 klatek na sekundę. Obraz wideo poza lokalną rejestracją może być transmitowany za pomocą modemu GSM GPRS praktycznie do każdego miejsca gdzie jest dostąp do Internetu. Dzięki niezwykle efektywnemu systemowi kompresji różnicowej transmitowany strumień wideo zawiera niewielką ilość danych co pozwala na zdalny podgląd (internet) z prędkością ok. 2-4 klatek na sekundę.

System VDRS MOBILE składa się z jednostki centralnej (CPU 650 Mhz) wyposażonej w twardy dysk 30 Gb oraz kartę przechwytywania obrazów video z maksymalnie ośmioma wejściami. Całość jest umieszczona w szczelnej obudowie odpornej na wilgoć oraz udary mechaniczne.

Dostęp do danych zapisanych na dysku może odbywać się w dwojaki sposób albo za pomocą sieci bezprzewodowej albo lokalnie z użyciem kart sieciowej wbudowanej w rejestrator. Sieć bezprzewodowa pozwala na maksymalny transfer 10 Mb/s i ma zasiąg ok. 200 m. Lokalne gniazdko sieciowe może być wyprowadzone z rejestratora i umieszczone w wygodnej części pojazdu np. w kokpicie kierowcy, maksymalny transfer z użyciem tego połączenia wynosi 100 Mb/s. Obydwa połączenia mogą być wykorzystywane przez obsługę do konfiguracji, przeglądania oraz przegrywania zapisanych materiałów wideo.

Rejestrator zawiera dodatkowo możliwość podpięcia maksymalnie 4 cyfrowych sygnałów wejściowych oraz 4 cyfrowych sygnałów wyjściowych. Jako sygnały wejściowe można wykorzystać przycisk napadowy umieszczony w kabinie kierowcy / motorniczego. Wyzwolenie takiego sygnału może spowodować przejście wyznaczonych kamer w tryb o lepszej jakości nagrania ,który charakteryzuje się większa liczba klatek na sekundę, wyższą rozdzielczością oraz wprowadzenie trybu kolorowego. Ponadto sygnał o napadzie wraz z obrazem z kamer może zostać wysłany przy pomocy modemu GPRS do centrali.

 

VDRS Mobiel może dodatkowo współpracować z systemem pozycjonowania GPS, monitorem oraz klawiaturą. 

Dostępne wersje:

TypWejścia wideoIlość klatek
VDRS MOBILE 4450
VDRS MOBILE 8850