Systemy NET Hybrid

System Net Hybrid umożliwia integrację dwóch systemów wykorzystujących różne technologie, analogowy VDR-S i cyfrowy NetStation. Dzięki zastosowaniu systemu hybrydowego, możliwe jest rozszerzenie istniejącego systemu monitoringu, opartego na kamerach analogowych, o kolejne kamery cyfrowe. Rozszerzeń można dokonywać o 4, 8, 12, 16 kamer IP.

System Net Hybrid jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą rozszerzyć system monitoringu zbudowany na kamerach analogowych o kolejne kamery lecz, z różnych względów nie ma możliwości dołożenia karty VDR-S. Dzięki systemowi hybrydowemu możliwe jest obniżenie kosztów wykonania systemów, przez zastosowanie kamer analogowych, a w miejscach gdzie szczególnie istotna jest jakość obrazu, kamer cyfrowych. System hybrydowy znajduje zastosowanie w sytuacjach gdy chcemy rozbudować istniejącą instalację monitoringu, lecz niemożliwe jest prowadzenie nowych kabli lub odległość między kamerą, a rejestratorem jest zbyt duża.

Zalety systemu NET Hybrid:
  • Integracja systemów monitoringu starego i nowego typu
  • Obniżenie kosztów instalacji
  • Jeśli w obiekcie istnieje sieć komputerowa nie ma konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania
  • Praktycznie nie ograniczona odległość pomiędzy kamerą i rejestratorem

NetHybrid HD to hybrydowy rejestrator obrazu przeznaczony do współpracy z kamerami standardu HDcctv (HD-SDI) . Jest to pierwsze rozwiązanie na rynku pozwalające rejestrować obraz z trzech technologii (CCTV + IP + HDcctv) na jednym urządzeniu. Daje to nieograniczone możliwości modernizacji oraz rozbudowy każdej instalacji obecnie i w przyszłości. W chwili obecnej standard HDcctv (HD-SDI) w wersji 1.0 pozwala na przesyłanie obrazu w dwóch rozdzielczościach - 720p (1280 x 720) oraz 1080p (1920 x 1080).

Bardzo istotnym argumentem jest to, że do instalacji kamer HDCCTV (HD-SDI) można używać takich samych przewodów co w istniejących analogowych instalacjach CCTV. W wielu przypadkach modernizacja systemu, tak aby poprawić jakość obrazu, nie będzie wymagała już użycia kamer IP oraz budowania niezbędnej sieci LAN, co nie zawsze jest opłacalne i możliwe.